הרישום לכיתות א' ולגני הילדים לשנה"ל תשפ"ה יחל ביום חמישי, א' בשבט, 11.1.2024, ויסתיים ביום רביעי, כ"א בשבט, 31.1.2024.

לכניסה לאתר הרישום לחץ על הקישור:

כניסה לאתר הרישום לגני הילדים וכיתות א'

 

הרישום אפשרי רק אם כתובת ההורים הרשומה בתעודת הזהות היא ביישובי בקעת הירדן. אם כתובתכם אינה מעודכנת, נא דאגו לעדכנה בהקדם.

חובת הרישום על כל הילדים, חדשים כממשיכים כאחד.

גילאי הרישום:

כיתה א' -  י"ד בטבת תשע"ח, 1 בינואר 2018     עד       כ"ג בטבת תשע"ט ,31 בדצמבר 2018

גילאי 5 - כ"ד בטבת תשע"ט, 1 בינואר 2019      עד       ג' בטבת תש"פ ,31 בדצמבר 2019

גילאי 4 - ד' בטבת תש"פ, 1 בינואר 2020           עד      ט"ז בטבת תשפ"א ,31 בדצמבר 2020

גילאי 3  – י"ז' בטבת תשפ"א, 1 בינואר 2021     עד      כ"ז בטבת תשפ"ב ,31 בדצמבר 2021

 

על מנת להיערך בצורה מיטבית לתחילת שנת הלימודים, נקפיד על מועדי הרישום ועל כן נבקשכם להירשם באמצעות האתר בזמן.


למתקשים בביצוע הרישום באמצעות האתר, ניתן יהיה להירשם במשרדי אגף חינוך, ביום שלישי,    י"ג בשבט, 23.1.2024, בין השעות 10.00 – 16.00. ניתן להתקשר לטלפון: 02-9946618 (ירדן).

 

בסיום תהליך הרישום יישלח לכתובת הדואר האלקטרוני שהזנתם בעת הרישום אישור רישום. נא שימרו אישור זה לבירורים. במידה ולא קיבלתם הודעת אישור, נא פנו לירדן, באמצעות המייל: [email protected], וודאו שהרשמתכם נקלטה במערכת.

ילדים בעלי צרכים מיוחדים: הורים המבקשים לבדוק את התאמת ילדם או זכאותו למסגרת / סיוע במסגרת חוק החינוך המיוחד או ההנגשה, מוזמנים להתייעץ על כך עם הצוות החינוכי בגן או לפנות ללילי, רכזת החינוך המיוחד, לקבלת הנחיות בנושא.

חריגי גיל: על פי החלטת משרד החינוך לא ניתן לרשום  לגני הילדים ילדים שתאריך לידתם חל אחרי התאריך כ"ז בטבת תשפ"ב ,31 בדצמבר 2021

נושאים נוספים לקראת הרישום לגני הילדים

בעת ביצוע הרישום לגני הילדים, יש להזין במערכת נתוני כרטיס אשראי לצורך גביית תשלומי ביטוח תאונות אישיות, סל תרבות וקרן קרב. החיובים יתבצעו בפועל אחרי תחילת שנת הלימודים.

תעריפי התשלומים נקבעים על ידי ועדת החינוך של הכנסת ומפורסמים בחוזר מנכ"ל משרד החינוך סמוך לפתיחת שנת הלימודים. להלן התעריפים נכון להיום:

ביטוח תאונות אישיות: 69 ₪

סל תרבות ופעילויות במהלך השנה: 149 ₪

פעילויות קרן קרב: 274 ₪

סה"כ: 492 ₪

שנה נוספת בגן חובה: הורים השוקלים להשאיר את ילדם שנה נוספת בגן חובה, יפנו לגננת לשם תהליך מסודר של התייעצות וקבלת החלטה מקצועית ונכונה.

שעות פעילות הגן:

בימים ראשון – חמישי: 7.30 – 14.00

ביום שישי: 7.30 – 12.45 (ההורים מתבקשים להקפיד לאסוף את הילדים עד 12.40 בשל אילוצי הסעות של הצוותים).

סיוע למטרת טיפול/ השגחה לתלמידים

תלמידים עם צרכים רפואיים הדורשים טיפול פולשני בשגרה או השגחה במצב מסכן חיים, ועומדים בקריטריונים הנדרשים לכך, זכאים לסיוע / מלווה במסגרת ימי הלימודים ופעילויות משרד החינוך בחופשות, בכפוף לאישור משרד החינוך.
נא לפנות ללילי, רכזת החינוך המיוחד.
לפרטים נוספים, ניתן להיכנס בקישור לאתר משרד החינוך:

https://pob.education.gov.il/Talmidim/Pages/physician-assistant.aspx

צהרוני מיל"ת: תוכנית מיל"ת (מסגרות יום לימודיות תוספתיות) הינה תוכנית כלל ארצית של קרן רש"י ומשרד החינוך, שנועדה להאריך את יום הלימודים ולקדם את התלמידים בתחום הלימודי והחברתי.

הצהרונים פועלים בין השעות 14.00 – 16.00 (ההורים מתבקשים להקפיד לאסוף את הילדים בשעה 15.45 בשל אילוצי הסעות של הצוותים), באמצעות צוותים המועסקים ומלווים על ידי "העמותה לתפנית בחינוך", הזכיין שמפעיל את התוכנית בעשור האחרון.
הרישום לצהרוני מיל"ת יתבצע בחודש יוני, בהתאם להודעה שנוציא בהמשך השנה.
הורים לילדים בעלי רגישות למזון יעדכנו על כך בעת הרישום לצהרון ויעבירו מסמך מאלרגולוג המפרט את הרגישות, למייל: [email protected]

 

קרן קרב: קרב למעורבות בחינוך הינה תוכנית חינוכית הפועלת לצד תוכניות הלימוד הפורמליות בגנים, במסגרתה ניתנים לימודי העשרה במגוון תחומים, כגון: ספורטיגן, פלאי תאטרון, חיות, משחקי ילדות ועוד.

הדלגה לכיתה א': הורים השוקלים להעלות את ילדיהם לכיתה א' שנה מוקדם יותר (ילידי 2019), יפנו עד סוף חודש מאי לגננת לצורך התייעצות ראשונית. בהמשך, אם ירצו להמשיך בתהליך, תכונס וועדת הדלגה, אליה יצטרכו להביא גם אבחון פסיכולוגי. על החלטת הוועדה ניתן לערער לפסיכולוגית המחוזית.

ילדים בלתי גמולים בגנים: לגמילה חשיבות חברתית והיא מהווה חלק מתהליך התפתחותי נורמטיבי. אי גמילה מקשה ומשבשת את שגרת הגן התקינה, לכן מומלץ מאוד לסיים את תהליך הגמילה עד לתחילת שנת הלימודים.

הימים הראשונים בתחילת השנה: כמו כל התחלה חדשה, גם הכניסה של הילדים לגן בתחילת שנה מורכבת ומחייבת הסתגלות איטית ומדורגת. מדובר בתהליך מרגש, המעלה חששות רבים והילד זקוק לתמיכה ולהבנה מצד המבוגרים שמסביבו. עפ"י חוזר מנכ"ל, בגני טרום טרום חובה יסתיימו הלימודים ביום הראשון ללימודים (יום ראשון 1.9, כ"ח באב) בשעה 10.00, וביום השני (יום שני, 2.9, כ"ט באב) בשעה 11:00. החל מיום שלישי, 3.9, ל' באב, יתקיימו הלימודים כסדרם.
בגני טרום חובה+ חובה הלימודים יתקיימו כסדרם למן היום הראשון.

 

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה, התייעצות או בקשה ומאחלים לכולם הצלחה רבה

טלפון: 02-9946626

 

אריאל ניסן

מנהל האגף

[email protected]

לילי גנני

מזכירה, רכזת הסעות

וחינוך מיוחד

[email protected]

סיון קיסר

רכזת כח אדם ושכר

 

[email protected]

ירדן קרקליס

רכזת רישום ותשלומים

[email protected]

 

הודיה דהן

קצינת ביקור סדיר

[email protected]

אורלי בן יוסף

יועצת גנים, משרד החינוך

[email protected]

אורית קופרמן

רכזת גנים אזורית, משרד החינוך

[email protected]