משרד הבינוי והשיכון, משרד החקלאות והקרן הקיימת לישראל הכריזו הבוקר (ג') על תכנית אסטרטגית לפיתוח ההתיישבות בבקעת הירדן, ולקליטת 10,000 תושבים חדשים בתוך עשור.

  במסגרת הסיור הוצגה תכנית אסטרטגית לפיתוח המועצה האזורית בקעת הירדן, הכוללת הקמת שלושה ישובים חדשים, פיתוח של 14 שכונות, לצד פיתוח תשתיות ציבוריות, הוספת מוסדות ציבור קהילתיים, הקמת חורשה בעמק הבקעה, פארק בוטני, הקמת מאגרי מים ועוד.

             

   

  10,000 תושבים חדשים בבקעת הירדן תוך עשור,
  זה היעד שהציבו משרד הבינוי והשיכון ומשרד החקלאות בסיור היום.

  ראש המועצה דוד אלחייני אמר בסיור: "בקעת ירדן חזקה חיונית ברמה האסטרטגית לביטחונה ולחוסנה האסטרטגי של מדינת ישראל. אנו מתמודדים מידי יום עם אתגרים מורכבים, והמשך הפיתוח וההשקעה בבקעה חיוניים להמשך היאחזותנו בחבל ארץ זה".

  שר הבינוי והשיכון, אלוף (במיל') יואב גלנט ציין כי: "בקעת הירדן מהווה את חגורת הביטחון המזרחית למדינת ישראל. התיישבות חזקה בבקעה היא ערובה לביטחונם של תושבי ישראל. אחיזה בחבל ארץ זה הינה בעלת משמעות ביטחונית ואסטרטגית מהמעלה הראשונה. מדובר בצעד נוסף במערך הפעולות שלנו לפיתוח וחיזוק ההתיישבות בארץ".

  יו"ר קק"ל, דני עטר, התייחס במהלך הסיור לתכנית הפיתוח ואמר את הדברים הבאים: "החלטנו השנה לקדם פרויקטים נרחבים בבקעת הירדן. אחרי ששנים לא הושקעו כספים בבקעה ולא פותחו תשתיות חדשות. המטרה שלנו היא להגדיל באופן משמעותי את מספר התושבים בישובים".