המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה בראשות השר גלעד ארדן הקצה כ-7 מיליון ש"ח לשנתיים הקרובות לפרוייקט משותף עם המועצה האזורית בקעת הירדן, על מנת לחשוף תוצרת חקלאית מבקעת הירדן בכנסים מרכזיים ברחבי העולם. בנוסף יממן המשרד משלחות של משפיענים לאזור בכדי שיוכלו להתרשם מהתוצרת החקלאית ומשיתוף הפעולה המקומי בפיתוח תוצרת חקלאית בין ישראלים לפלשתינים מתוך האמונה כי הפעילות הכלכלית בבקעה מהווה מפתח ליצירת קשר כלכלי בין העמים ולחיזוק הדו קיום בין ישראלים לפלסטינים, מגבירה את הסיכוי להגיע לשלום.

    בטקס הרמת כוסית לראש השנה אמר השר ארדן: "המאבק שאני מוביל נגד ארגוני החרם מונע נזקים קשים למדינה, ולכן אחד התחומים החשובים להתמקד בהם ושנמצאים בסיכון הוא החקלאות הישראלית. אנו חייבים לקדם ולחשוף את איכות החקלאות הישראלית ולהגן עליה, וכך נעשה יחד עם מועצה אזורית בקעת הירדן".

    דוד אלחייני ראש מועצה אזורית בקעת הירדן ויו"ר פורום ההתיישבות למאבק בחרם אמר: "התוצרת שלנו מוחרמת בחלק מהמדינות באירופה ובאמריקה, והנזק לחקלאים הוא גדול. אנו שמחים על שינוי המגמה בממשלה והסיוע שניתן על ידי השר ארדן. יחד גיבשנו תוכנית פעולה כוללת תקציב של משרד לעיניינים אסטרטגים וסוף סוף רואים פעילות אקטיבית לטובת החקלאים ונפגעי סימון המוצרים. שיסייע סוף סוף למאבק ויקדם את החקלאות ביהודה ושומרון. כחקלאים בבקעה בפרט וביהודה ושומרון בכלל, אנו רואים אור בקצה המנהרה.