אמפיתאטרון הבקעה שינה פניו לערב זה, הבמה נבנתה במיוחד בגובה 8 מ' ממסכי וידאו שונים שהראו בו זמנית 5 תמונות שונות שרצו ביחד בהרמוניה ויצרו את סיפור הבקעה ב- 4 מצגות נפרדות, מצגת חגיגת יומולדת, תודות לחטיבת הבקעה ולחטיבה להתיישבות, מצגת היסטוריה ומצגת אהבה לבקעה, יחד עם המצגות שולבו קטעי שירה של תושבי הבקעה לדורותיהם יחד עם זמרים כמו דורית ראובני, אריאל זילבר ולהקת שיח רותם, ערן מיטלמן ולהקתו, אמיר בניון, מוקי ונתן גושן.


  ראש מועצת בקעת הירדן, דויד אלחייני, אמר בדבריו כי הבקעה הינה סיפור הצלחה כלל ישראלי חוצה מחנות ומגזרים, המאגד בתוכו את סיפור החלוציות וההגשמה של התנועה הציונית לדורותיה. אלחייני ציין כי מתיישבי הבקעה עומדים נחושים אל מול האתגרים הנצבים בפניהם וכי על מדינת ישראל להכיל את ריבונותה המלאה על הבקעה, ולהציב כיעד שבעוד 10 שנים תמנה האוכלוסייה באזור כ-15,000 מתיישבים. "הבקעה היא חגורת הביטחון של מדינת ישראל לאיומים ממזרח" חזר והדגיש אלחייני.


  ראש הממשלה בנימין נתניהו שנכח באירוע לכל אורכו אמר בנאומו את הדברים הבאים: "אם אנחנו לא נהיה בבקעה איראן וחמאסטן יהיו כאן. מי שינה לפגוע בנו, אנחנו נפגע בו. מי שיורה עלינו אש, אנחנו יורים עליו חזרה וזה לא לוקח הרבה זמן. בקעת הירדן תמיד תהיה חלק ממדינת ישראל, נמשיך לשמור עליה ולחזק אותה. כל המרחב הזה צריך להיות אזור של שלום ושגשוג למען כל עמי האזור".


  חבר הכנסת איתן ברושי מהמחנה הציוני שנכח באירוע ציין : "כמי שלקח חלק בהתיישבות ובה מתוכה אני רואה כבוד גדול וחשיבות רבה בנוחכותי כאן".

  מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור בירך באירוע 50 שנה לבקעת הירדן ואמר: ״בקעת הירדן היא דוגמא, אות וסמל להתיישבות, לציונות ולהפרחת השממה והחיים בפריפריה. במהלך ה-50 שנה נבנתה כאן חקלאות משגשגת, חברה וקהילה פורחת וחבל ארץ ששומר על גבולות המדינה. אני גאה לראות את החקלאות המתפתחת והמובילה בבקעת הירדן זאת למרות החרמות בעולם כלפי התוצרת החקלאית והניסיונות החוזרים ונשנים לנסות לשבור אותה.
  הכל בזכות המנהיגות הקיימת במושבים, בקיבוצים ובמועצה והעומד בראשה, דויד אלחייני- איש ערכי וציוני שביחד מובילים לפיתוח, חינוך, שגשוג וקידמה״.

  ומכאן זה המקום לומר תודה לכל העוסקים במלאכה:
  לראש המועצה מר דויד אלחייני, מליאת המועצה ועובדי המועצה המסורים.
  לכוחות הביטחון, צה"ל – חטיבת הבקעה ומשטרת ישראל על שיתוף הפעולה לאורך השנים.
  למשרד התרבות והספורט ומשרד החינוך, לחטיבה להתיישבות ולמשרדי הממשלה השונים על הליווי לאורך השנים.
  לדנה ואמיר וכל צוות הפקות ומעבר שהרימו יחד אתנו אירוע מרגש זה
  ולכם תושבים אהובים ההולכים עמנו את הדרך!!!